KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12332339
*
nr 1233 2339
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Tranor, signerad OL. Olja på duk, 51x54
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2019
kl 20:00:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 14:46:21
1
100 kr
31/1 14:46:53
1
200 kr
1/2 15:46:19
1
300 kr
3/2 21:11:25
2
250 kr
3/2 21:11:25
1
300 kr (Budbetjänt)
3/2 21:11:29
2
350 kr
3/2 22:10:14
3
450 kr
4/2 09:15:05
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs mer om Olle Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konstnär svenska konstnärer sverige trana tranor
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Lindgren
nr 1233 2339
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Tranor, signerad OL. Olja på duk, 51x54
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 14:46:21 | 1 | 100 kr |
31/1 14:46:53 | 1 | 200 kr |
1/2 15:46:19 | 1 | 300 kr |
3/2 21:11:25 | 2 | 250 kr |
3/2 21:11:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/2 21:11:29 | 2 | 350 kr |
3/2 22:10:14 | 3 | 450 kr |
4/2 09:15:05 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och mÃ¥lare född 1930, död 2018.Läs mer om Olle Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konstnär svenska konstnärer sverige trana tranor
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49